Dostawa GRATIS InPost od 299 zł i DPD od 499 zł!

Sprawdź moc efektu tapety ze strukturą

2017-04-25
Sprawdź moc efektu tapety ze strukturąTapety ze strukturą są w tej chwili trendem, są doskonałym sposobem przekształcania ściany w domu w oryginalną przestrzeń. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać naturalny efekt kamieni, czy Twoją wizją są drewniane panele na ścianie. Może marzysz o nowoczesnym, loftowym wnętrzu i efekcie prawdziwego betonu oraz cegły lub po prostu reflektujesz płócienną strukturę ocieplającą wnętrze? Jeśli chociaż jeden z tych pomysłów przypadł Ci do gustu, koniecznie sprawdź co przygotowaliśmy dalej.

tapeta ścienna imitująca beton

Łupek
Ta tapeta przedstawia tradycyjny murowany kamień, który odzwierciedla wyglądem zewnętrzną ścianę. Idealnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu, zwłaszcza w kuchni, łazience czy przedpokoju. Stylem można dopasować tapetę do wielu wnętrz, idealnie sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach, ale również można ją dopasować do klasycznych mebli.

tapeta ścienna imitująca łupek 

tapeta ścienna imitująca łupek

tapeta ścienna imitująca kamień

Drewniane panele
Marzysz o pokoju, w którym ściany częściowo lub w całości pokryte są dębowymi deskami? Tapeta może pomóc stworzyć efekt bez dużego wysiłku. Drewniane ściany wracają do trendów szczególnie w stylu ekologicznym, gdzie królują naturalne, surowe deski w połączeniu z naturalnymi dodatkami.

tapeta ścienna imitująca drewno

tapeta ścienna imitująca deski

tapeta ścienna w deski

Cegła
Istnieje wiele realistycznych tapet z motywem cegły. Ze struktur jest to najpopularniejszy i najróżnorodniejszy wzór, bardzo popularne są kolory szarobiały i czerwony, ale chętnie wybierane są beżowe lub czarne. Rozbieżność jest również w jej teksturze i wyglądzie, do wnętrz w stylu loft pasują stare, zniszczone cegły, do minimalistycznych wnętrz jasne i proste cegły. Jeżeli jest problem nierównościami na ścianie, świetnie sprawdzają się grube winylowe tapety z tłoczoną teksturą.

tapeta ścienna imitująca cegłe

tapeta ścienna w biała cegłe

tapeta ścienna z cegla

Pikowana Skóra
Te interesujące tapety tworzą efekt pikowanej skóry, mogą być z guzikami lub bez, pikowanie w kształcie rombów, prostokątów lub kwadratów. Bardzo dobrze pasują w sypialni za łóżkiem, są bardzo realistyczne, a winylowe tapety, które są bardzo odporne mogą pełnić funkcję zagłówka.

tapeta ścienna pikowana skora

tapeta ścienna imitująca skórę

tapeta ścienna pikowana skóra

Beton
Do mieszkań w stylu industrialnym warto zastanowić się czy nie użyć tapety lub fototapety z motywem betonu. Jest to prostsza i tańsza opcja, za to robi wrażenie jak prawdziwy beton. Jeśli zmienisz zdanie, też nie będzie problemu ze zmianą koncepcji. Beton może być prosty szary lub imitujący bloki, a także możesz ponieść się fantazji i wybrać fototapetę z rdzą albo starym tynkiem.

tapeta ścienna imitująca beton

fototapeta bloki betonowe

tapeta ścienna imitująca beton

Metal
Tapety o charakterze metalu czy rdzy są najrzadziej spotykane, ale mają swoich zwolenników. Ten motyw jest bardzo oryginalny i ma zastosowanie w wielu stylach, nie tylko w popularnym industrialnym, ale na przykład w stylu starej kubańskiej rezydencji.

tapeta imitująca metaltapeta ścienna imitująca metal
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel